1
خانه / آموزش ها / ساختمان / روش های جدید چیدمان کاشی آشپزخانه با شکل و رنگ های متفاوت

روش های جدید چیدمان کاشی آشپزخانه با شکل و رنگ های متفاوت

چیدمان کاشی آشپزخانه یا اتاق های دیگر خانه مانند حمام و سرویس بهداشتی نهایتا محدود به چند شکل مشخص می شوند. تفریبا ۹۰ درصد آشپزخانه ها چیدمان ساده مستطیلی یا مربعی را برای کاشی انتخاب می کنند و خیلی کم به طرح های مورب و … توجه می شود. اما روش های بسیار زیادی برای چینش کاشی کف و دیوار وجود دارد که خیلی کم در گوشه و کنار مشاهده می شوند. افرادی که دنبال طرحی منحصر بفرد و ویژه برای کاشی آشپزخانه خود می گردند، نمونه های آورده شده در این پست می تواند کمک حال خوبی باشد.

اگر تجربه کاشی کاری مکانی را از قبل نداشته باشید، وقتی برای انتخاب کاشی به مغازه فروشندگان مراجعه کنید از تنوع زیاد مدل ها سردرگم خواهید شد. بنابراین باید با درباره چیزی که می خواهید به خوبی تحقیق کرده و با ذهنی شفاف اقدام به خرید کنید. حتی بعداز انتخاب سبک و  استایل بازهم مشاهده خواهید کرد که هر سبک زیر مجموعه های زیادی دارد. در این مطلب با انواع جدید و جالب چیدمان کاشی آشپزخانه روبرو خواهید شد که هر کدام ظاهر و حسی متفاوت در فضای آشپزخانه ایجاد خواهند کرد.

یکی از زیباترین مدل های چیدمان کاشی آشپزخانه مدل های شش ضلعی هستند. معمولا بیشتر آشپزخانه ها اتاقی مستطیلی یا مربعی هستند، حال کابینت و کمدهای بزرگ  مستطیلی و مربعی را نیز به این فضا اضافه کنید تا همه چیز شبیه بهم دیده شود. در حقیقت آشپزخانه های خیلی کمی وجود دارند که از طراحی منحنی شکل یا زوایای نرم برخوردار هستند. استفاده از کاشی های چند ضلعی باعث می شود این الگوهای تکراری شکسته شده و بعدی جدید و جذاب به فضای آشپزخانه اضافه شود. به عبارت دیگر اضافه کردن الگوهای متفاوت در دکوراسیون آشپزخانه، نوعی انرژی، سرزندگی و شادی وارد فضای ثابت و سرد آشپزخانه می کند.

اگر ازطرح های چند ضلعی هندسی  خوشتان نمی آید بازهم می توانید از الگوهای مستطیلی استفاده کنید اما نه هر طرحی. در بالا گفتیم که آشپزخانه های امروزی معمولا پر از الگوهای های مستطیلی و مربعی هستند اما اگر از کاشی های بزرگ مربعی استفاده کنید این الگوی تکراری شکسته شده و آشپزخانه ظاهری جذاب و جالب بخود می گیرد. برای افزودن جذابیت بیشتر به دکوراسیون آشپزخانه، می توانید از کاشی هایی با رنگ های جذاب و ظاهرهایگلاس و براق  استفاده کنید. رنگ هایی مانند مشکی، آبی و قهوه ای و … با ظاهر براق چیدمان جالبی در آشپزخانه به وجود می آورد.

یکی از انتخاب های جداب برای چیدمان کاشی آشپزخانه، بطوری که با سایر قسمت های دکوراسیون تفاوت داشته باشد، استفاده از کاشی هایی با ظاهر شبیه به چوب است. امروزه با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی ظاهر این کاشی ها بسیار شبیه به چوب واقعی شده و حتی بافت خود چوب طبیعی را نیز تقلید می کنند. کاشی های شبه چوب تنوع بسیار بالایی دارند. برخی ظاهری شبیه کفپوش پارکت شده  ایجاد می کنند، حتی برخی پنل ها ظاهری شبیه به چوب هوازده شده و کاملا طبیعی دارند که برای قرار گیری در دکوراسیون های روستیک و سنتی بسیار عالی هستند.

استفاده از طرح های شلوغ کاشی آشپزخانه شاید برای خانه دارهای امروزی زیاد جالب نباشد اما برای آنهایی که خواستار طرح نوستالژیک و قدیمی هستند این مدل ها خیلی خوب می توانند ظاهری شیک و دوست داشتنی در آشپزخانه ایجاد کنند. تنوع این کاشی ها نیز بسیار زیاد است اما در تمامی آنها از رنگ متعدد و شاد به میزان زیاد استفاده می شود. وقتی چنین کاشی هایی را در کف یا دیوار آشپزخانه استفاده کنید، یک جلوه تصویری بسیار قوی ایجاد کرده اید که نگاه همگان را در همان بدو ورود به آشپزخانه به خود جلب می کند.

درباره ی 365724

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.